Lautakunnat ja jaostot / osastot

TARKASTUSLAUTAKUNTA 2021-2025

Jäsenet
Mirja Högstrand pj.
Anneli Tunttunen varapj.
Anni Cappel
Ari Lehtonen
Jani Salo

 

 

Varajäsenet
Kenneth Karlsson
Rolf Gådefors
Ilkka Hovi
Anu Lehtonen
Heidi Fröjd

 

 

KESKUSVAALILAUTAKUNTA 2021-2025

Varsinaiset                                       Varajäsenet
Stig-Göran Häggblom pj.        Marjo Sjöblom
Arja Hanka varapj.                      Jukka Salo
Harri Karvonen                            Tuula Viitanen
Annikki Tuisku                             Jouko Korpela
Harri Suominen                           Leila Lähdesmäki

 

SUHTEELLISTEN VAALIEN VAALILAUTAKUNTA 2021 – 2025

Varsinaiset jäsenet                      Varajäsenet
Mirja Högstrand pj.                     Solveig Björklund
Sakari Mäntysaari varapj.        Hannele Lammi
Mari Hiltula                                     Ilkka Hovi
Jukka Salo                                      Jarmo Tarkka

PERUSTURVALAUTAKUNTA  2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä  suluissa varajäsenet / ryhmä: 

Tero Honkonen, pj. / SDP (Juha Suominen / SDP)
Mirja Högstrand, vpj. / Vas. (Stina Bärnlund / RKP)
Heidi Fröjd / SDP (Annikki Tuisku / SDP)
Catharina Skur / RKP (Sonja Lapveteläinen / RKP)
Robert Sundberg / RKP (Kenneth Karlsson / RKP)
Helena Suominen / Kok. (Pertti Rantakoski / Kok.)
Jarmo Tarkka / PS (Pia Salo / PS)

SIVISTYSLAUTAKUNTA 2021 – 2025

Varsinaiset jäsenet
Johan Bärnlund, pj.
Mika Keller, varapj.
Marjo Sjöblom
Jani Salo
Katja Mäkinen
Anni Cappel
Erja Seppälä

 

Varajäsenet
Anton Lindholm
Arja Hanka
Rose-Marie Engvall
Annikki Tuisku
Anneli Koivisto
Matti Hiltula
Ari Lehtonen

 

SUOMENKIELINEN JAOSTO 2021 – 2025

Jäsenet
Jani Salo pj.
Mika Keller vpj.     
Anni Cappel
Erja Seppälä
Katja Mäkinen

 

Varajäsenet
Annikki Tuisku
Arja Hanka
Mari Hiltula
Ari Lehtonen
Anneli Koivisto

 

RUOTSINKIELINEN JAOSTO 2021 - 2025

Jäsenet
Johan Bärnlund pj.
Jenny Björndahl-Öhman vpj.     
Åsa Söderman-Rantakoski
Mats Virta
Jessica Lärka

 

Varajäsenet
Anton Lindholm
Amanda Björkblom
Irma Melic
Viktor Asplund
Josefine Kaas

 


 

TEKNINEN LAUTAKUNTA 2021-2025

 

Jäsenet
Jukka Salo, pj.
Tero Honkonen, vpj.    
Daniel Lehtonen
Mirja Högstrand
Meri Markkanen
Kai Rantakoski
Arja Hanka 

 

Varajäsenet
Anu Lehtonen
Jaakko Rantala
Stig-Göran Häggblom
Rose-Marie Engvall
Katja Mäkinen
Helena Suominen
Jarmo Tarkka