Lautakunnat ja jaostot / osastot

TARKASTUSLAUTAKUNTA 2017-2021

Varsinaiset jäsenet/ryhmä suluissa  varajäsenet:  

Mirja Högstrand pj. / (Tuula Viitanen / )
Ilkka Hovi, vpj. Kok. (Anni Cappel / Kok.)
Elin Nilsson / Vihr. (Roger Roos / Vihr)
Erkki Virta / SDP (Heidi Fröjd / SDP)
Anneli Tunttunen / Vas. (Kenneth Karlsson / RKP)

KESKUSVAALILAUTAKUNTA

Varsinaiset jäsenet / ryhmä:

Harri Suominen, pj
Kenneth Karlsson, vpj.
Tarja Virta
Stig Göran Häggblom
Irene Hänninen 

Varajäsenet
1. Harri Karvonen
2. Jouko Korpela
3. Jukka Salo
4. Leila Lähdesmäki
5. Hanna Södergrann 

SUHTEELLISTEN VAALIEN VAALILAUTAKUNTA 2017 – 2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä suluissa varajäsen / ryhmä:  

Mirja Högstrand, pj./ Vas.  (Anneli Tunttunen / Vas.)
Sakari Mäntysaari, vpj. / SDP (Juhani Holm / SDP)
Catharina Skur / RKP (Solveig Björklund / RKP)
Lars Piira / Kok. ( Ilkka Hovi / Kok.)

PERUSTURVALAUTAKUNTA  2017-2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä  suluissa varajäsenet / ryhmä: 

Tero Honkonen, pj. / SDP (Juha Suominen / SDP)
Mirja Högstrand, vpj. / Vas. (Stina Bärnlund / RKP)
Heidi Fröjd / SDP (Annikki Tuisku / SDP)
Catharina Skur / RKP (Sonja Lapveteläinen / RKP)
Robert Sundberg / RKP (Kenneth Karlsson / RKP)
Helena Suominen / Kok. (Jarkko Österman / Kok.)
Jarmo Tarkka / PS (Pia Salo / PS)

SIVISTYSLAUTAKUNTA 2017 – 2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä suluissa varajäsenet / ryhmä:

Johan Bärnlund, pj. / RKP (Stig Göran Häggblom / RKP)
Jukka Salo, vpj. / PS (Jyrki Chryssanthou / PS)
Anneli Tunttunen / Vas. (Jessica Strand / RKP)
Michelle Lopez / RKP (Åsa Söderman-Rantakoski / RKP)
Jani Salo / SDP (Juha Suominen / SDP)
Päivi Nyberg / SDP (Anneli Koivisto / SDP)
Anni Cappel / Kok.  (Anssi Lähdesmäki / Kok.)

SUOMENKIELINEN JAOSTO 2017 – 2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä suluissa varajäsenet / ryhmä:

Jani Salo, pj. / SDP (Juha Suominen / SDP)
Jukka Salo, vpj. / PS (Jyrki Chryssanthou / PS)
Anneli Tunttunen / Vas. (Tuula Viitanen / Vas.)
Päivi Nyberg / SDP (Anneli Koivisto / SDP)
Anni Cappel / Kok. (Anssi Lähdesmäki / Kok.)

RUOTSINKIELINEN JAOSTO 2017 - 2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä suluissa varajäsenet / ryhmä:

Johan Bärnlund, pj. / RKP (Anton Lindholm / RKP)
Michelle Lopez / RKP (Jenny Björndahl-Öhman / RKP)
Viktor Asplund vpj. / RKP (Mats Virta / RKP)
Jessica Lärka / RKP (Åsa Söderman-Rantakoski / RKP)
Elin Nilsson / Vihr. (Runa Harju / Vas.)

VAPAA-AJAN JAOSTO 2017-2021 

Varsinaiset jäsenet / ryhmä suluissa varajäsenet / ryhmä:

Michael Jokiranta, pj. / SDP (Seppo Taipalus / SDP)
Jan-Anders Lundenius, vpj. / RKP (Hannu Louhi / RKP)
Robert Sundberg / RKP (Aarno Lindholm / RKP)
Nina Wikman / RKP (Birgitta Virta / RKP)
Raili Mäkelä / SDP (Annikki Tuisku / SDP)

TEKNINEN LAUTAKUNTA 2017-2021

Varsinaiset jäsenet / ryhmä suluissa varajäsenet / ryhmä:

Tor Nygård, pj. / RKP (Michelle Lopez / RKP)
Tero Honkonen, vpj. / SDP (Jaakko Rantala / SDP)
Kaisa Lundberg / RKP (Stig Göran Häggblom / RKP)
Nina Wikman / RKP (Aarno Lindholm / RKP)
Heidi Fröjd / SDP (Seija Häggblom / SDP)
Pertti Rantakoski / Kok. (Leila Lähdesmäki / Kok.)
Jyrki Chryssanthou / PS (Anu Lehtonen / PS)

Varajäsenet:

Michelle Lopez
Jaakko Rantala
Stig Göran Häggblom
Aarno Lindholm
Seija Häggblom
Leila Lähdesmäki
Anu Lehtonen